Sıkça Sorulan Sorular

Dersler Nasıl İşleniyor?

Uzaktan eğitim sisteminde dersler sanal sınıf ortamında gerçekleştiriliyor. Akademisyen ve öğrenciler internet bağlantısı sağlanan her ortamdan sisteme bağlanarak sınıf ortamında derse katılabiliyor. Sanal sınıf ortamında gerçekleşen eş zamanlı derslerde akademisyenler, görüntülü ve sesli olarak dersi anlatabiliyor, yazı tahtası kullanabiliyor ve hatta bilgisayarında kayıtlı uygulamaları öğrencilerle paylaşabiliyor. Öğrenciler de derse görüntülü ve sesli olarak bağlanabiliyor, ders içerisinde soru sorabiliyor, dosya paylaşımları yapabiliyorlar. Eş zamanlı yapılan dersler kayıt altına alınıyor ve daha sonra tüm öğrenciler, bu kayıtlar sayesinde istedikleri her an o dersin tekrarına ulaşabiliyor.

Ayrıca, internet ortamında etkileşimli öğelerle destekli derslerde öğrencilerimize öğretim yönetim sistemi üzerinden sunulmaktadır.

Başvuru Nasıl Yapılıyor?

Yüksek lisans programı ön başvurularını ue.yeniyuzyil.edu.tr adresinden yapabilirsiniz.

ALES belgesi olmayan öğrenciler, yüksek lisans programına misafir öğrenci hakkıyla zaman kaybetmeden başlayabilme ve bu süreçte belgeleri toparlayabilme imkanına sahiptirler.

Sınavlar nasıl gerçekleşecek?

Dönem içi sınavlarının tamamı internet üzerinden yapılmaktadır. Dönem sonu sınavları ise Yeni yüzyıl Üniversitesi Azmi Ofluoğlu Yerleşkesinde yüz yüze gerçekleştirilmektedir.

Normal eğitim alan bir öğrenci ile uzaktan eğitim alan arasında bir fark var mı?

Hukuki olarak hiçbir farkınız bulunmamaktadır. Sadece örgün eğitim alanlara göre sizlerin sürekli üniversiteye devam mecburiyetiniz bulunmamaktadır. Askerlik tecil işlemlerinde de örgün öğretim öğrencileri ile aynı haklara sahipsiniz.

Gördüğümüz dersler örgün eğitimle aynı mı?

Müfredat aynıdır ancak derslerin içeriği internete göre adapte edilmiştir. Uzaktan Eğitim bir öğretim yöntemidir klasik öğrenim metotlarından bir farkı olmamakla beraber son teknoloji kullanılarak yapılan modern bir eğitim – öğretim yöntemidir.

Bir sonraki haftanın derslerine geçildiği zaman önceki haftanın dersleri silinecek mi?

Tüm dersler kayıt altına alınmaktadır. İstediğiniz zaman eski haftalara ait dersleri, ders arşivlerinden tekrar izleyebilirsiniz.

Programı takip etmek için ileri düzeyde bilgisayar bilgisi gerekli midir?

Programı takip etmek için ileri düzey bilgisayar bilgisi gerekli değildir. İnterneti günlük hayatında kullanan herkes bu programdan rahatlıkla faydalanabilir.

Programda ders veren hocalarla iletişime geçilebiliyor mu?

Öğrenim Yönetim Sistemindeki mesajlaşma sistemi sayesinde öğretim elemanlarına mesaj gönderebilirsiniz. Bunun yanında, Adobe Connect üzerinden yapılan sanal sınıflardaki eş zamanlı dersler sırasında öğretim elemanlarıyla karşılıklı olarak iletişime geçebilirsiniz.

 

Last modified: Tuesday, 13 December 2016, 4:04 PM